Komunikaty

 

Zarządzeniem Pani Rektor KPSW zajęcia offline na KUTW

są zamieszone do odwołania

 

W związku z zawieszeniem zajęć,

słuchacze nie korzystający z zajęć online

zwolnienie są z opłat do odwołania

 

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY KLIKNIJ TUTAJ 

 

JOGA DLA WSZYSTKICH KLIKNIJ TUTAJ 

 

 LIST DZIESIĄTY

 

Drodzy Słuchacze.

Tegoroczne Święta przemknęły jak zwykle prędko, tyle że ciszej niż zawsze i były bardziej szklano-akustyczne. Więcej patrzyliśmy w ekrany smartfonów, tabletów, laptopów, notebooków, komputerów, więcej słuchaliśmy głosów Bliskich i Znajomych przez urządzenia telefoniczne i elektroniczne, a sami też tak właśnie przekazywaliśmy najlepsze życzenia. To doświadczenie już za nami, przyszłość zaś maluje się już w bardziej realnych kolorach.

Co prawda, Sylwester i pierwszy dzień Nowego Roku będzie zapewne podobny, ale w każdej dobie dzień staje się dłuższy, przybywa nam też nadziei i pewności, że do końca pandemii przybliżyliśmy się znacznie i nadal dzielnie w tym kierunku podążamy. Aby początek Nowego Roku był bardziej radosny nasi Przyjaciele, Ogólnopolskie Porozumienie UTW udostępnił nam link do nagrania, na którym jest krótkie podsumowanie roku i koncert Alicji Majewskiej. Oto on:

 

 

Wystarczy nacisnąć  w powyższy film,  a Pani Alicja zagości w państwa domach.

Kolejna wiadomość pozytywna, ale nie do końca – nadal jesteście Państwo zwolnieni z opłat, za wyjątkiem osób korzystających z zajęć online.

Informacja, że do Polski dotarły pierwsze szczepionki jest niewątpliwie radosna, lecz na razie ich ilość (310 tysięcy) to kropla w morzu potrzeb. Grupa 0 (lekarze, służba zdrowia, studenci medycyny), to 700 tysięcy osób, a potem kolej na nas, seniorów, tyle, że nas jest niemal 10 milionów. Nic to – doczekamy. Pytacie Państwo, czy ja się zaszczepię? Oczywiście, tak. Mam nadzieję, tak jak miliony ludzi na świecie, że naukowcy znaleźli właściwe antidotum na tę zarazę.

Na Nowy Rok życzę Państwu zdrowia, odporności, wymarzonego powrotu do normalności, szczęścia i wszelkiego dobra

Janina Peikert

 

 


 

W okresie trwania „czerwonej” i „żółtej” strefy COVID

sekretariat KUTW pracuje zdalnie

janina.peikert@kpswjg.pl

 


 


W ramach współpracy z UTW Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

otrzymaliśmy link do wykładów nagranych dla tego Uniwersytetu

https://utwsgh.waw.pl/senioralne-virtualia/

Z pewnością każdy z Państwa znajdzie tam wiele interesujących pozycji.

 

 

 

Wyniki rekrutacji na zajęcia Profilaktyka i terapia zespołów bólowych kręgosłupa <<<

______________________________________________________________________

 

Szanowni Państwo,

Ponieważ  musieliśmy ograniczyć ilość miejsc w grupach, nie wszyscy chętni dotychczasowi członkowie Uniwersytetu mogli zostać przyjęci. Nowych studentów nie przyjmowaliśmy wcale. Zapisy zakończyły się na początku września ze względu na zmniejszoną ilość miejsc.

Będzie wiele zmian:

1.    Nie będą odbywać się zajęcia chóru, gdyż nie jesteśmy w stanie spełnić wymagań GIS.

2.    Słuchacze zapisani na jogę, będą przychodzić ze swoimi karimatami i nie będą ćwiczyć z dostępnymi dotychczas przyrządami. Będą mogli korzystać jedynie z pasów, o ile sobie zakupią na własny użytek – informacja u prowadzącego.

3.    Z dwóch grup tai-chi  jakie prowadził pan Jarosław zostały utworzone trzy.

4.    Uczelnia nasza przedłużyła rekrutację do 8 października. W związku z tym  do 17 października ustalenie naszego, stałego  planu zajęć na uczelni nie będzie możliwe.

5.    Zajęcia seminaryjne są na razie zawieszone, ponieważ nie możemy korzystać z dotychczasowej sali w Książnicy Karkonoskiej. Przeniesienie ich do uczelni będzie możliwe dopiero po ustaleniu planu Uczelni i skorelowaniu z naszymi zajęciami.

6.    Zajęcia pracowni malarskiej będą prowadzone online.

7.    Na zajęcia lektoratów, do czasu wprowadzenie stałego planu,  słuchacze zbierają się w grupę (przy zachowaniu dystansu społecznego) przed wejściem do budynku. Lektor poinformuje państwa, w której sali odbywać się będą zajęcia.

8.    Przed zajęciami będziecie Państwo wypełniali i podpisywali oświadczenia „COVIDowskie”.

9.    We wszystkich grupach przy wchodzeniu do sali, przebieraniu się przed i po ćwiczeniach obowiązuje noszenie maseczek i korzystanie ze środków dezynfekcyjnych oraz termometrów naściennych, które znajdują się w każdym budynku dydaktycznym,

Między innymi, to również od państwa samodyscypliny i poczucia odpowiedzialności zależy, czy uda się nam powrócić do w miarę normalnego funkcjonowania KUTW.

 

 

INFORMUJĘ że w dniu 3 września o godz.. 14.00

ze względów logistycznych zakończyły się zapisy

na KUTW, na rok akademicki 2020/2021

 

 

 

 

instagram
instagram
instagram