Delegacja KPSW na Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Akademickiego

Delegacja KPSW na Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Akademickiego

Na zaproszenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wicepremiera Jarosława Gowina, delegacja naszej Uczelni uczestniczyła w Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Akademickiego, która odbyła się w Warszawie w dniu 30 września 2018 roku. Na zaproszenie Pana Ministra do Warszawy przyjechali rektorzy z blisko 150 polskich uczelni.

Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze reprezentowali: dr inż. Tadeusz Lewandowski – prorektor KPSW, Aleksandra Zieleniecka, Sandra Baranowska, Michał Milko – studenci KPSW tworzący poczet sztandarowy oraz nasz uczelniany kierowca Tomasz Żmudziński.

Wydarzenie rozpoczął uroczysty przemarsz Rektorów wraz z pocztami sztandarowymi uczelni z dziedzińca Uniwersytetu Warszawskiego,  Krakowskim Przedmieściem do Teatru Polskiego im. A. Szyfmana, w którym bezpośrednio po przemarszu rozpoczęła się główna część uroczystości.

W swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki podkreślał wagę wchodzącej właśnie w życie ustawy dla dalszego rozwoju naszego kraju ‒ W nowy rok akademicki wkraczamy z Konstytucją dla Nauki, która, wierzę głęboko, będzie milowym krokiem w kierunku budowy siły polskiej nauki, polskich uczelni (…) ‒ zaznaczył premier Morawiecki.

Wicepremier Jarosław Gowin podczas uroczystej inauguracji dziękował środowisku za dotychczasową współpracę przy tworzeniu Konstytucji dla Nauki.

Niedzielna uroczystość była wydarzeniem bezprecedensowym. Zorganizowano ją w związku z rozpoczęciem zajęć na większości uczelni, ale też wejściem w życie 1 października br. Ustawy 2.0 zw. Konstytucją dla Nauki i obchodami jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości Polski.

Red. Biuro Promocji KPSW

IMG_3465
IMG_3466
instagram
instagram
instagram