Dietetyczki KPSW ponownie na NUTRIADZIE

Dietetyczki KPSW ponownie na NUTRIADZIE

W dniach 22-23.03.2019r. w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się IV edycja Turnieju Wiedzy Dietetycznej „Nutriada 2019”.

W tegorocznym konkursie KPSW reprezentowały studentki III roku dietetyki: Weronika Pieńkowska, Dominika Kudelska oraz Jagoda Modrzejewska. Opiekunem drużyny była mgr inż. Beata Lewandowska z Zakładu Dietetyki Wydziału Przyrodniczo-Technicznego.

Turniej rozpoczął wykład inauguracyjny dr hab. Bożeny Muszyńskiej pt. „Właściwości prozdrowotne i dietetyczne grzybów jadalnych”, po którym drużyny z 16 ośrodków akademickich z całej Polski rozpoczęły rywalizacje turniejowe.

W pierwszym dniu konkursu drużyny przyszłych dietetyków pisały test wiedzy klinicznej, rozwiązywały krzyżówkę, rozpoznawały produkty spożywcze na podstawie składu etykiet oraz rywalizowały w rozpoznawaniu produktów żywnościowych bez użycia wzroku.

Dietetyczki z KPSW najlepiej czuły się w konkurencjach „Czytanie etykiet” oraz „Degustacja”, w których zajmowały II i III miejsce. 

W drugim dniu zmagań drużyny uczestniczyły w konkurencji klinicznej, która polegała na przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego z pacjentem, rozpoznaniu problemu zdrowotnego i przygotowaniu indywidualnych, spersonalizowanych zaleceń żywieniowych.

Udział w Nutriadzie stanowił okazję do zawarcia nowych znajomości oraz umożliwił zdobycie cennych doświadczeń zawodowych.

Dziękujemy dietetyczkom za reprezentowanie KPSW na ogólnopolskim turnieju wiedzy dietetycznej!

red. A. Lewandwoska, fot UJ i A. Lewandowska

2
3
4
5 degustacja
instagram
instagram
instagram