Dr Milko przestrzega!

Dr Milko przestrzega!

Od marca bieżącego roku większość z nas „pozostaje w domu”. Powodem jest pandemia „koronawirusa” i obostrzenia wprowadzone w naszym codziennym życiu. Studenci, uczniowie, wykładowcy i wielu pracowników biurowych została zmuszona do zmiany trybu życia i pracy, a przestrzeń w której się poruszali, ograniczyła się do kilku metrów kwadratowych mieszkań. Wielu skorzystało z możliwości pracy zdalnej, z domu, przed ekranem monitora.

Jak te warunki wpływają na sprawność fizyczną? Jak wielogodzinna i uciążliwa praca przed monitorem komputera wpływa na nasze samopoczucie? W jaki sposób prowadzić praktyczne zajęcia na odległość? Na co studenci i przyszli fizjoterapeuci muszą zwrócić uwagę?

Wykładowca z Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych, jak również długoletni pracownik Uzdrowiska Cieplice - dr Dariusz Milko w asyście modelki, absolwentki KPSW Pani Agnieszki Mundyk, przygotowali krótki film instruktażowy, który odpowiada na postawione pytania. Jest to również doskonały przykład przeprowadzenia praktycznych zajęć „na odległość”.

Pracownicy KPSW przyłączają się do akcji #zostanwdomu i podpowiadają, jak zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie!

Red. R. Tomasik, video: K. Langer

 

instagram
instagram
instagram