Dyplomatorium inżynierskie

Dyplomatorium inżynierskie

W dniu 29 marca 2019 roku w sali Sentau Karkonoskiej Państwowoej Szkoły Wyżeszej w Jeleniej Górze miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów inżynierskich absolwentom kierunku Edukacja techniczno-informatyczna. Gospodarzem i prowadzącym była Pani Dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technicznego dr Wioletta Palczewska. Najlepsi sposórd świeżo upieczonych inżynierów, odebrali dyplomy z rąk JM Rektora KPSW prof. dra hab. Mariana Ursela.

Uroczystość była zwięczeniem trwających trzy i pół roku studiów inżynierskich, w trakcie których absolwenci odbywali praktyki zawodowe w lokalnych firmach i przedsiębiorstwach. Przedstawiciele tych firm byli gośćmi dyplomatorium, gdzie jako jedni z pierwszych mogli pogratulować swoim praktykantom zdobycia tytułu inżynierskiego. W rozmowach z mediami, interesariusze podkreślali możliwość poznania umiejętności studentów podczas praktyk zawodowych, co zaowocowało podjęciem decyzji o zatrudnieniu ich, jeszcze w trakcie trwania nauki. Wykorzystali oni również  możliwość realizacji prac inżynierskich zgodnych tematycznie z dziedziną działalności swoich firm.

Uroczystość uświetnił  Prezydent Miasta Jelenia Góra, gratulując absolwentom uzyskania tytułu inżynierskiego oraz zachęcając do pozostania w mieście i kontynuowania dalszej kariery zawodowej, co przyczynia się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Dołączamy się do gratulacji i dziekujemy wszystkim przybyłym gościom za wsparcie naszych inżynierów!

Relacje lokalnych mediów, w tym wywiady z uczestnikami Uroczystości:

nj24.pl / nowiny jeleniogórskie >>>

jelonka.com >>>

nasze miasto / wojewódzka / wrocławska >>>

dami tv >>>

strimeo tv >>>

Muzyczne Radio >>>

red, R. Tomasik, video K. Langer

_DSC1128
_DSC1130
_DSC1133
_DSC1147
_DSC1152
_DSC1156
_DSC1159
_DSC1161
_DSC1170
_DSC1183
_DSC1188
_DSC1194
_DSC1195a
_DSC1198
instagram
instagram
instagram