ESKApada do Poznania

ESKApada do Poznania

Redakcja Akademickiej Rozgłośni Jeleniej Góry kontynuuje objazd po rozgłośniach radiowych.

Mocna ekipa z Radia NaGłos wybrała się w dniach 7-8 maja do Poznania i to był kolejny wyjazd naszego koła naukowego. Przypominam, że wcześniej Radiowcy odwiedzili Polskie Radio Opole.

W Poznaniu zapoznaliśmy się z siedzibą jednej z głównych polskich stacji radiowych - ESKA. Przyjął nas Redaktor Maciej Narożny – prezenter popołudniowego programu „Wrzuć na luz”. Pan Maciej  poprosił  nas, abyśmy usiedli w głównym studiu, gdzie usłyszeliśmy historię rozgłośni. Rozmawialiśmy też o zasadach tworzenia programu we współczesnych stacjach komercyjnych. Poznaliśmy strukturę audycji radiowych tworzonych w Esce oraz organizację pracy. Dowiedzieliśmy się też najważniejszego - jako akademicka rozgłośnia mamy przewagę nad krajowymi stacjami komercyjnymi. Nie ogranicza nas bowiem żaden format i możemy grać muzykę, jaką lubimy. 

Dodatkowym  celem wyjazdu  była  szeroko pojęta integracja. Był również czas na zwiedzanie miasta.  A jest co zobaczyć, gdyż Poznań to piękna metropolia. Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że wyjazd był udany. Nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki.

aut. Barbara M. Wyleżoł 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
instagram
instagram
instagram