Konferencja Insight Dubai 2014 w oczach studentek KPSW

Konferencja Insight Dubai 2014 w oczach studentek KPSW

Konferencja Insight Dubai 2014, która odbyła się w ostatnim tygodniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poruszała tematy, które są ważne z punktu widzenia świata, a przede wszystkim świata kobiet. Zgromadziła prawie sto uczestniczek z całego świata. Będąc jedną z dwóch przedstawicielek naszego kraju (razem z Beatą Sroką, przewodniczącą samorządu studentów w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej), starałyśmy się uczestniczyć w konferencji tak aktywnie, jak tylko było to możliwe. W końcu to właśnie w Dubai Women's College ważyła się nasza świadomość spraw globalnych.
 
Konferencja trwała pięć dni. Podczas Insight Dubai 2014 poruszono temat inteligencji interkulturalnej, prawa szariatu, siły kobiet i handlu ludźmi. Uczestnicy dyskutowali o różnicach kulturalnych i wynikających z nich trudności. Wśród przemawiających gości byli m.in. psycholog kliniczny Anita Sunil. Ammar Shams jest kierownikiem regionalnym holdingu finansowego HSBC i wykładowcą Higher Colleges of Technology w Dubaju. W czasie konferencji zabrał głos w sprawie prawa szariatu, tłumacząc uczestniczkom jego działanie na przykładzie prawa do opieki nad dziećmi i rozwodów w rodzinach arabskich.
 
Przekonując się o sile kobiet w krajach arabskich, reprezentanki wysłuchały Ayeshy Nasib Saeed, arabskiej dziennikarki Al Arabiya 99 radio station i Arab Media Group. Ayesha była wyjątkowym gościem, ponieważ jako pierwsza kobieta skończyła studia na politechnice, jako pierwsza kobieta pracowała w recepcji i studiowała turystykę i jako pierwsza kobieta rozpoczęła pracę w mediach.
 
Ogromną atrakcją dla kobiet partycypujących w konferencji był rajd autami terenowymi po pustynnym safari w Dubaju, wjazd na najwyższy budynek świata - Burj Khalifa i wizyta w parlamencie.To wszystko sprawiło, że konferencja stała się nie tylko nauką tolerancji i szacunku, ale także niezapomnianym przeżyciem.
 
Beata Peda, II rok DziKS
dubaj
dubaj2
dubaj3
dubaj4
dubaj5
dubaj6
dubaj7
dubaj8
dubaj9
instagram
instagram
instagram