Młodzi wypowiedzieli się o Jeleniej Górze

Młodzi wypowiedzieli się o Jeleniej Górze

13 marca 2018, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych gościł młodych ludzi w ramach cyklu spotkań POMYSŁY DLA JELENIEJ GÓRY. W spotkaniu udział wzieli również przedstawiciele Urzędu Miasta Jelenia Góra, dziennikarze, nauczyciele, studenci i wykładowcy.

Każdy uczestnik otrzymał pusty identyfikator, który mógł dowolnie wypełnić, dzięki czemu, potencjalny rozmówca stawał się doskonałym partnerem w rozmowie, bez bariery statusu, stanowiska czy wieku. 

Młodzież wyznaczyła sobie kilka głównych tematów, które stały się osią utworzonych "kręgów" rozmów, a formuła otwartej przestrzeni (open space) powodowała, że każdy mógł w dowolnej chwili zmienić grupę tematyczną i wypowiedzieć swoje zdanie. Dyskutowano m.in. o: transporcie publicznym, kulturze, mieście  studentów, rozrywce, sporcie czy perspektywach nauki, pracy i życia dla młodzieży w Jeleniej Górze.

Z perspektywy naszej Uczelnii, najcenniejsze były tezy i pomysły młodych ludzi dotyczące możliwości kształcenia się na studiach w ich rodzinnym mieście, bez konieczności wyjazdu do większych ośrodków akademickich. Młodzież zaapelowała o dostępność w Jeleniej Górze do popularnych kierunków studiów, które zagwarantowałyby, w ich opini, ciekawą i dobrze płatną pracę na miejscu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oczekują poszerzenia oferty studiów technicznych, jak i studiów humanistycznych czy prawniczych. Postulowano przeprowadzenie wśród maturzystów ankietowania i zbadania ich oczekiwań względem wyboru kierunku studiów.

Głównym organizatorem cyklu spotkań POMYSŁY DLA JELENIEJ GÓRY jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, którego współorganizatorami pierwszego odcinka pt. JELENIA GÓRA DLA MŁODYCH byli: Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”, Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego oraz Zakład Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

O spotkaniu więcej dowiecie się z:

strimeo >>>

jelonka >>>

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne odsłony cyklu.

_DSC0537
_DSC0539
_DSC0542
_DSC0545
_DSC0546
_DSC0549
_DSC0551
_DSC0553
_DSC0554
_DSC0556
_DSC0558
_DSC0560
_DSC0562
_DSC0564
_DSC0569
instagram
instagram
instagram