Narkotyki, dopalacze - krok w otchłań - relacja z konferencji

"Narkotyki, dopalacze - krok w otchłań" - relacja z konferencji

W dniu 14 marca 2019 roku w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze  odbyła się konferencja poświęcona działaniom przeciw narkotykom oraz  innym środkom psychoaktywnym pt:  „Narkotyki, dopalacze – krok w otchłań”. Tytuł definitywnie obrazuje, to co dzieje się z człowiekiem uzależnionym a także przestrzega przed spróbowaniem tego rodzaju używek.

Wśród zaproszonych Gości na konferencji znaleźli się m.in. przedstawiciele Policji oraz Straży Granicznej.
Prezentowali oni zdjęcia z toku prowadzonych śledztw, jak również uczulali zgromadzonych na podejrzane zachowanie młodzieży mogące być pierwszymi oznakami uzależnienia. Omówili również sposoby młodych ludzi na ukrywanie niedozwolonych środków – takie jak;  schowek w baterii, szmince czy pendriv’ie. Reprezentantka Policji Pani st.asp. Beata Sosulska – Baran przywiozła pewien rekwizyt, który wywołał mnóstwo emocji. Magiczna srebrna walizka, kryła w swojej zawartości zabezpieczone materiały takie jak młynek do mielenia marihuany, lufki czy woreczki strunowe i wagę do odmierzania „działek” narkotyków.

Pozostali prelegenci mówili o skutkach zażywania narkotyków prezentując zdjęcia i szokujące filmy. Konferencję rozpoczęła Pani Agnieszka Kałużna-Rudowicz - Prezes Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze mówiąc o karach jakie grożą za poszczególne przestępstwa z narkotykami w tle. Mówiła również o pomocy jakiej Sąd Rejonowy oraz współpracujące instytucje są w stanie udzielić osobom uzależnionym oraz ich rodzinom.

Cieszy fakt dużego zaangażowania studentów, którzy zadawali pytania oraz aktywnie uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP.

Konferencję tego typu mają na celu uwrażliwić wszystkie grupy społeczne na problem jakim jest uzależnienie od narkotyków i dopalaczy. Nie wyeliminujemy problemu  jako takiego, ale nauczymy siebie i innych mówić NIE. A to pierwszy krok by, nie wpaść w tytułową otchłań.

Pełen program konferencji >>>

relacja strimeo.tv >>>

relacja portalu 24jgora.pl >>>

red. N. Niemotko

_DSC1105
_DSC1108
_DSC1111
_DSC1117
_DSC1119
_DSC1120
_DSC1124
_DSC1126
_DSC1127
_DSC1130
instagram
instagram
instagram