Obrona prac inżynierskich - podsumowanie

Obrona prac inżynierskich - podsumowanie

Liczba obronionych prac inżynierskich - 9

Tematy prac inżynierskich:

1. Projekt i implementacja systemu informacji przestrzennej na potrzeby zarządzania miastem na przykładzie Olszyny Lubańskiej.

2. QGIS na potrzeby wizualizacji danych przestrzennych na przykładzie danych z miasta Bogatynia.

3. Projekt monitoringu oraz sterowania systemem ogrzewania, zasilania w wodę i bezpieczeństwa osiedla domów jednorodzinnych w Kamiennej Górze z wykorzystaniem systemu Promotic/SCADA, jako narzędzie do wizualizacji i automatycznej kontroli systemów zarządzania inteligentnym osiedlem.

4. Projekt i implementacja systemu informacji przestrzennej na potrzeby zarządzania parkami krajobrazowymi na przykładzie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

5. Projekt i implementacja serwisu internetowego Katedry Nauk Informatyczno-Technicznych opartego o system CMS.

6. Projekt gry platformowej wykorzystującej środowisko Unity .

7. Aplikacja na platformę Android umożliwiająca wykonywanie pomiarów w terenie w oparciu o moduł GPS urządzenia mobilnego.

8. Inteligentny pokój zagadek: automatyzacja gry za pomocą mikrokontrolera na potrzeby firmy King of the Lock Escape Room Jelenia Góra.

9. Projekt bazy danych do obsługi magazynu z częściami komputerowymi.

W większości tematy prac dotyczą narzędzi komputerowych, znajdujących praktyczne zastosowanie w działalności urzędów, instytucji oraz przedsiębiorstw przemysłowych. Pisząc prace, studenci korzystali z realnych danych udostępnionych przez jednostki samorządu oraz danych faktycznie znajdowanych w terenie.

Najbardziej wartościowymi i zasługującymi na uwagę są prace:

1. Aplikacja na platformę Android umożliwiająca wykonywanie pomiarów w terenie w oparciu o moduł GPS urządzenia mobilnego.

2. Projekt monitoringu oraz sterowania systemem ogrzewania, zasilania w wodę i bezpieczeństwa osiedla domów jednorodzinnych w Kamiennej Górze z wykorzystaniem systemu Promotic/SCADA, jako narzędzie do wizualizacji i automatycznej kontroli systemów zarządzania inteligentnym osiedlem.

3. Projekt i implementacja systemu informacji przestrzennej na potrzeby zarządzania miastem na przykładzie Olszyny Lubańskiej. Każda z tych prac może znaleźć zastosowanie jako praktycznie działające narzędzie wspomagające czynności administracyjno-usługowe.

instagram
instagram
instagram