Prawda i nieprawda w informacji - Wykład otwarty prof. dr hab. Leszka Żuka

"Prawda i nieprawda w informacji" - Wykład otwarty prof. dr hab. Leszka Żuka

Już 17 kwietnia, we wtorek, o godzinie 12.00 w sali seminaryjnej  Biblioteki KPSW (s.201), Serdecznie zapraszamy studentów, wykładowców oraz wszystkich zainteresowanych na otwarty wykład  prof. dr hab. Leszka Żuka, który postara się odpowiedzieć na pytanie: Ile prawdy zawiera informacja obecna w obiegu społecznym?

Podczas wykładu Profesor zajmie się samym pojęciem "informacji", rozrónieniem pojęć: "danej", "informacji" i "wiedzy" dla zrozumienia, w jaki sposób dokonuje się ocena wartości, a zwłaszcza prawdziwości, informacji krążącej w społeczeństwie. Przedstawi strukturę informacji, czy zjawisko manipulowania informacją.

Ponieważ "prawda" jest ideą, a jako idea zawsze pozostanie nieosiągalna, jednak powinniśmy do niej dążyć i samo zmierzanie ku prawdzie jest wartością, która powinna znaleźć się w każdej informacji krążącej w społeczeństwie.

Profesor pochodzi z Jeleniej Góry, ale mieszka we Wrocławiu. Współpracuję z jeleniogórskim wydawnictwem AdRem i ma za sobą dwie wystawy grafik w Książnicy Karkonoskiej. Z wykształcenia jest biologiem, teologiem i filozofem. W swoich książkach zajmuje się także historią, etyką i religioznwawstem, a poza tym współpracuje z wrocławskim środowiskiem medycznym, uczestnicząc w cyklicznie organizowanych konferencjach lekarzy.