Seminarium doradców zawodowych

Seminarium doradców zawodowych

6 czerwca 2019 roku w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze odbyło się seminarium pod nazwą „Człowiek-Praca- Rozwój” zorganizowane przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy i Centrum Kariery.
Seminarium opierało się na tematyce związanej z doradztwem zawodowym  – perspektywy i praktyczne rozwiązania. Wszyscy prelegenci przedstawili różne metody stosowane w procesie wsparcia doradczego.
To bardzo ciekawe doświadczenie podczas, którego zaprezentowano obecne trendy jakie zachodzą w doradztwie zawodowym.  Po zainaugurowaniu wydarzenia przez Daniela Wijasa – Kierownika Centrum Kariery, program seminarium rozpoczęła swoim wykładem Pani prof. Bożena Wojtasik z Dolnośląskiej Wyższej Szkoły. Następnie ekspertki Biura Karier KPSW – Natalia Niemotko oraz Anna Szach przedstawiły techniki i metody doradcze stosowane w ABK.
W związku z jubileuszem  w Centrach Kariery omówione przez Zuzannę Bielawską oraz Daniela Wijasa  zostały zadania Centrów Kariery. Poruszono również kwestię konstruktywizmu w poradnictwie – dr Barabra Górka oraz przedstawiono przykładowe elementy wsparcia podczas rozmowy doradczej – jakimi z pewnością są testy PerformanSe  omówione przez Joannę Dąbrowską- Ospital.

Doradztwo zawodowe to trudny proces podczas, którego nie tylko wspomaga się klientów w wyborze ścieżki zawodowej, ale także ,a może przede wszystkim  - rozmowa z badanym. To klucz do budowania relacji, wspierającej atmosfery,  a finalnie sukces w poradnictwie zawodowym.
red. A. Szach, N. Niemotko, fot. dzięki życzliwości P. Kaczałko z jelonka.com

 

 

instagram
instagram
instagram