Warsztaty terenowe studentów Wychowania fizycznego.

Warsztaty terenowe studentów Wychowania fizycznego.

Studenci II roku Wychowania fizycznego w ramach przedmiotu Krajoznawstwo z elementami promocji regionu, odbyli ciekawe warsztaty terenowe. Pierwsza część zajęć została przeprowadzona 19 października, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Studenci wędrując szlakami wokół kotłów polodowcowych Wielkiego i Małego Stawu, poznali historię turystyki w Karkonoszach oraz dowiedzieli się wielu ważnych informacji na temat topografii i geologii Sudetów Zachodnich. Niemniej, najważniejszym poruszanym zagadnieniem, było bezpieczeństwo. Temat był szczególnie ważny w kontekście aury panującej w górach.

Druga część zajęć odbyła się w Muzeum Karkonoskim 7 grudnia, gdzie wszyscy z wielkim zaciekawieniem zagłębili się w tematykę architektury, obyczajów i życia codziennego wsi  karkonoskiej a także, historii Jeleniej Góry. Największe zainteresowanie budziła jedna z największych i najważniejszych kolekcji szkła artystycznego w Europie.

Warsztaty terenowe studenci podsumowali przygotowaniem materiałów dydaktycznych, które przyszli nauczyciele mogą wykorzystać w swojej pracy zawodowej.

red. Monika Stanaszek

_DSC0412
_DSC0418
_DSC0422
_DSC0428
_DSC0439
_DSC0453
_DSC0456
_DSC0457
_DSC0460
_DSC0461
_DSC0462
instagram
instagram
instagram