O Uczelni

O Uczelni

Szanowni Państwo

Zapraszam i zachęcam serdecznie wszystkich Absolwentów szkół średnich do rozpoczęcia studiów w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.

Nasza Uczelnia prowadzi studia pierwszego stopnia (licencjackie) na ośmiu  atrakcyjnych kierunkach:  dietetyce, dziennikarstwie i komunikacji społecznej, filologii (angielskiej i germańskiej), fizjoterapii, pedagogice, pielęgniarstwie, wychowaniu fizycznym oraz edukacja techniczno-informatyczna (inżynierskie). Każdy z tych kierunków jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rynku pracy. W bliskiej przyszłości rozpoczniemy nabór również na studia drugiego stopnia (magisterskie).

Nasza Uczelnia umożliwia studiowanie w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Proponujemy również bogatą ofertę studiów podyplomowych i kursów.

KPSW dysponuje niezwykle pięknie usytuowanym kampusem. Znajdują się tam, m.in.: jedna z najnowocześniejszych bibliotek na Dolnym Śląsku, kryta pływalnia, hala sportowa z bogatym zapleczem rekreacyjnym, profesjonalne studio radiowe czy specjalistyczne laboratorium chemiczne. Na terenie Uczelni jest również nowoczesny Dom Studenta oferujący komfortowe warunki mieszkaniowe.

Uczelnia zapewnia studentom różnorodną pomoc materialną, oferując m.in. wysokie stypendia naukowe, socjalne, sportowe i specjalne dla osób niepełnosprawnych.

Atrakcyjne położenie Uczelni w sercu Karkonoszy, u stóp Śnieżki, w stale rozwijającym się mieście z dobrymi połączeniami komunikacyjnymi z największymi miastami tej części Europy oraz przede wszystkim długoletnie doświadczenie w zakresie edukacji stwarzają wymarzone warunki do nauki połączonej z uprawianiem turystyki i rekreacją.

Studiowanie w KPSW to także dobra okazja do zagranicznych wyjazdów, m.in. do Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Turcji, a wszystko to w ramach programu Erasmus, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Decydując się na studia w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej mają Państwo pewność dobrego wyboru. Zapewniamy wykształcenia na wysokim poziomie w zakresie wiedzy cenionej na rynku pracy, naukę pod okiem doświadczonej kadry akademickiej z całego kraju oraz spędzenie wielu wspaniałych chwil w pięknym, turystycznym i studenckim mieście – Jeleniej Górze, stolicy Karkonoszy.

Serdecznie zapraszam na studia do Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Do zobaczenia.

G0032392
GOPR2332
kpsw-4