Zaproszenia

IATEFL News

Culture Lane Cieplice 2017

2017-02-27 14:49 by Anna Gałucka

KURS DLA SENIORÓW „JĘZYK ANGIELSKI I KULTURA”

Założenia
Idea uczenia się przez całe życie (life-long learning) staje się w Polsce coraz powszechniejsza, również w dziedzinie nauczania  języka angielskiego. Szybko rozwijające się Uniwersytety Trzeciego Wieku w całym kraju oferują kursy  angielskiego na kilku poziomach.
Nasz letni kurs adresowany jest do tych seniorów, którzy osiągnęli już poziom B1+. Uważamy, że wprowadzanie na tym poziomie elementów kultury krajów anglojęzycznych w atrakcyjnej formie, w pięknym uzdrowisku u stóp Karkonoszy, jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne.
Chcemy połączyć naukę języka z pogłębieniem zrozumienia zagadnień kulturowych, integracją społeczną oraz wypoczynkiem. Kurs będzie miał charakter praktyczny, zorientowany głównie na rozwijanie sprawności mówienia.

Treśćzajęć
W ramach kursu oferujemy ok. 30 godzin zajęć lekcyjnych oraz ok.10 godzin zajęć wieczornych o charakterze rozrywkowo-integracyjnym. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim i dotyczyć będą wybranych zagadnień kulturowych krajów anglojęzycznych. Planujemy utworzyć dwie grupy po 12 osób, czyli w sumie 24 osoby.
Anna Niżegorodcew  skupi sięna tekstach dotyczących bieżących wydarzeń społeczno-politycznych i kulturowych.
Małgorzata Zdybiewska skoncentruje się na obrazie społeczeństwa brytyjskiego i amerykańskiego w sztukach wizualnych (malarstwo, film).
Ida Baj prześledzi elementy kulturowe w piosenkach i opowieściach.
Planujemy również 5-godzinną wycieczkę objazdową Dolina Pałaców i Ogrodów z komentarzem w języku angielskim.

Termin 18 – 24 czerwca 2017

Miejsce Dom św. Stefana
 58-560 Jelenia Góra-Cieplice
 ul. Cieplicka 70 a
 www.cieplice.pl/dom-sw-stefana

Miejsce to jest idealne dla seniorów. Leży blisko Parku Zdrojowego i Term Cieplickich, ma własny parking i dogodny dojazd autobusowy z dworca PKP i PKS w Jeleniej Górze. Z okien i dziedzińca roztacza się wspaniała panorama Karkonoszy. Choć jest to ośrodek prawosławny, organizowane w nim kursy językowe nie mają charakteru religijnego. W sierpniu 2016 odbył się tu już udany kurs typu Culture Lane dla nauczycieli języka angielskiego.

Stawki dzienne 75 zł od osoby w pokoju dwuosobowym z łazienką
85 zł od osoby w pokoju jednoosobowym z łazienką
Ośrodek posiada jedynie kilka pokoi jednoosobowych, większość to pokoje dwuosobowe.
Stawka dzienna obejmuje  nocleg, pełne wyżywienie (trzy posiłki + kawę/herbatę i ciastka podczas przerw), korzystanie z dwóch sal lekcyjnych i wszystkich udogodnień ośrodka.

 

Informacja o prowadzących
Ida Baj, anglistka, doświadczona nauczycielka metodyki i psychologii edukacyjnej. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Jeleniej Górze. Interesuje się dramą i piosenkami. Jest instruktorką tańców w kręgu.

Anna Niżegorodcew, anglistka, emerytowana profesor filologii angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, b. dyrektor Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych UJ i b.kierownik Zakładu Językoznawstwa Stosowanego Instytutu Filologii Angielskiej UJ. Obecnie prowadzi kursy języka angielskiego dla seniorów w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Krakowie. Interesuje się problematyką społeczno-polityczną i komunikacją międzykulturową.

Małgorzata Zdybiewska, anglistka, emerytowana nauczycielka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Radomiu, gdzie prowadziła zajęcia z kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Interesuje się malarstwem brytyjskim i amerykańskim. Działa aktywnie w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Angielskiego (IATEFL POLAND).

Zgłoszenia uczestnictwa w kursie:
Zainteresowanych kursem prosimy o zgłaszanie się pisemnie na adres e-mail Małgorzaty Zdybiewskiej: margazdyb@gmail.com
Prosimy o podanie imienia, nazwiska, wieku oraz kontaktu. Prosimy napisaćkilka zdań o poziomie znajomości języka angielskiego.

Opłata za kurs wynosi 650 zł. (zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym).
Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na kurs od Małgorzaty Zdybiewskiej prosimy o dokonywanie wpłat na konto organizatora kursu IATEFL Poland (z dopiskiem Kurs dla Seniorów w Cieplicach) w nieprzekraczalnym terminie 15-go kwietnia 2017.

Bank Zachodni WBK o/Warszawa
Nr konta: 16 1090 1883 0000 0001 0194 5244
Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce - IATEFL Poland
ul. Michałowskiego 4
31-126 Kraków

 

 

 

 

 

 

Propozycje wycieczek zagranicznych w roku 2017

1-Hiszpania, Mediolan, Carcassone, Monaco 31.05-08.06.2017

1 - Lazurowe Wybrzeże i ciutka Italii